Vystrčte hlavu z davu a ocitnete sa v oblakoch

Autor: Sebastián Žiška | 29.7.2012 o 11:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  26x

Sadni si poriadne! Nehrb sa! Ty sa vôbec nesústredíš! Dávaj pozor! ... . Hovoria vám niečo tieto vety? Príkazy a zákazy sa na nás valia celý život zo všetkých strán. Ako malí ľudia sme od veľkých ľudí v detstve často počúvali, čo máme a čo nemáme robiť. Veľkí ľudia mali v čase nášho detstva toho viac za sebou, a tak riadiť sa ich radami malo určite pre nás veľký zmysel. Dni a roky sa míňali a my sme sa časom stali tiež veľkými ľuďmi. Niektoré rady veľkých ľudí z nášho detstva sme uplatnili, iné nie. Podstatné v tomto prípade však je, že sme sa naučili žiť v systéme plnom rôznych pravidiel.

Niektoré pravidlá dodržiavať musíme, iné dodržiavať chceme. Niektoré pravidlá vymyslela spoločnosť, iné pravidlá sme si vymysleli my sami, častokrát po vzore svojho okolia. O tom koľko zaplatíme na dani z príjmu rozhodol parlament a vláda, o tom koľko preplatíme na spotrebnom úvere rozhodujeme my sami pri podpise zmluvy so splátkovou spoločnosťou. Tieto naše rozhodnutia sú pre nás častokrát "osudové". Veľký človek si ani po mnohých skúsenostiach a poučeniach života nevie vždy uvedomiť dôsledky svojho konania v budúcnosti. Veď pri podpise tej zmluvy som tie peniaze tak potreboval. A iná možnosť nebola!!!

 

Určite nebola?

Ste si tým istý?

Koľko ďalších možností ste vyskúšali?

 

Ani jednu okrem tejto? No to je veľká škoda! Práve ste si vytvorili nové nekompromisné pravidlo mesačnej splátky na nasledujúce roky. Podobných príkladov neuvážených rozhodnutí by sa dalo nájsť určite omnoho viac. Hovoríte, že takto to rieši väčšina ľudí? Ale veľkí ľudia predsa vedia, že to čo robí väčšina nemusí byťvždy správne. Alebo nie?

Niekedy sa neviem zbaviť pocitu, že konanie väčšiny ľudí sa riadi konaním väčšiny ďalších ľudí. Povedané jednoduchšie: mnohí z nás sa chovajú stádovito. Tak sa väčšina prispôsobuje väčšine. Na svoje individuálne potreby zabúdame alebo ich potláčame. A jedného dňa sa zobudíme so zvláštnym pocitom, že nevieme ani presne, čo chce okolie a čo chceme my. Uvedomujeme si len jediné: život, ktorý žijeme nám nedáva zmysel a nenapĺňa nás. Ako to zmeniť?

 

Skúste sa trochu zasnívať a položiť si "kacírske" otázky: Keby som si mohol vybrať život, po akom v hĺbke svojho srdca túžim, aký by bol? Kým by som bol? Kde by som žil? Ako by vyzeral môj bežný deň? S kým by som sa stretával? Býval by som v dome alebo v byte? Choďte do úplných podrobností a nevpustite do svojich predstáv žiadne obmedzenia ...

 

Všetci snívajú, no nie každý rovnako. Tí, čo snívajú v noci, v zaprášených zákutiach mysle, sa prebudia a zistia, že všetko bola iba márnosť. Tí, čo snívajú cez deň, sú však nebezpeční, pretože dokážu svoje bdelé sny uskutočniť a pretvárať tak skutočnosť.

(T.E. Lawrence)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?